Header image
Leitir Móir, Co. na Gaillimhe
line decor

ONÓRACHA

line decor
 
 
 
 

Peil na bhFear

Fondúireacht Sheosaimh Mhic Dhonncha

2020

Craobh Idirmheánach Chonnacht

2009; Tánaistí 2021

Craobh Idirmheánach an Chontae

1995, 2009, 2021

Sraith Idirmheánach an Iarthair

1993, 2001

Sciath Idirmheánach an Iarthair

1999, 2002, 2006

Peileadóirí Idirmheánach an Chontae

Pádraic Ó Conaire 1988

Séamus Ó Ráinne 1990

Micheál Mac Eochagáin 1995

Cóilín Ó hÓgáin 2009; Eoin Ó Conghaile (2009 - Coiste Peile na Gaillimhe)

Gradam Lóchrainn, Comórtas Náisiúnta Peile na Gaeltachta

Michael Bharry Ó Flatharta 2022

Corn Cuimhneacháin Róisín Uí Shúilleabháin, Comórtas Peile na Gaeltachta

Pat Choilmín Ó Conghaile 2022

Corn Cuimhneacháin Pha Grealish

Máirtín Ó Conghaile 2006, Máirtín Ó Meachair 2016, Mary Ní Loingsigh 2022

Gradam Speisialta C.L.G 125 Bliain

Máirtín Ó Conghaile 2009

Craobh Sóisear A an Iarthair

1983

Craobh Sóisear C an Iarthair

2016, 2022

Sraith Sóisear an Iarthair Roinn 1

1980, 1983

Sraith Sóisear an Iarthair Roinn 2

1991, 1997, 2002

Sraith Sóisear an Iarthair Roinn 3B

2011

Sraith Sóisear C an Iarthair

2005

Sraith Sóisear an Iarthair, Roinn 7

2015

Craobh Faoi 21 B an Iarthair

2002, 2015

Craobh Faoi 20 B an Iarthair

2018

Craobh Mionúir an Iarthair

1975

Sraith Faoi 19C an Iarthair

2024

Craobh Mionúir B an Iarthair

2001, 2009, 2017

Sraith Mionúir B an Iarthair 2009, 2017
Craobh Faoi 17C an Chontae 2021
Craobh Faoi 17C an Iarthair 2021, 2022

Craobh Faoi 16 B an Chontae

1988

Sciath Faoi 16 B an Chontae

2013

Sciath Faoi 16 B an Iarthair

2014

Sraith Faoi 16 B an Iarthair

2015

Craobh Faoi 16 C an Chontae

1991, 1998

Sraith Faoi 16 C an Chontae

1997, 1998

Craobh Faoi 14 B an Chontae

2010

Sraith Faoi 14 B an Chontae

1979, 2005

Sciath Faoi 14 B an Iarthair

2014

Sciath Faoi 14 an Chontae

2000

Sraith Faoi 12 an Chontae

1993, 1994, 1995, 1998, 2001, 2007, 2008

Sciath Faoi 12 an Iarthair

2015, 2018

Corn Uí Chadhain

Sóisear - 1973, 1975, 1984, 1985

Mionúir - 1983

Faoi 12 - 1994, 1995, 1998, 2001

Sraith na Cathrach

Faoi 17 - 2001

 Faoi 13 B - 2003

Faoi 12 B - 2001, 2003


Corn Frank Ó Ceallaigh  Faoi 14 - 2009

Corn Phaidí Phada Ó Conghaile  Faoi 14 - 2012, 2013
Corn Chuimín Joe Ó Ceallaigh  Faoi 10 - 2005, 2006

Corn an tAthair Máirtín Lang  Faoi 8 - 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2011

Craobh na hÉireann 7-an-taobh Údarás na Gaeltachta

Faoi 19 agus Faoi 15 - 1981

Foireann na Bliana Coiste Peile na nÓg  2010 - Faoi 14
Foireann na Míosa Coiste Peile na nÓg  Mí Iúil 2005 - Faoi 14

Peil na mBan

Craobh Sinsir Ban an Chontae

1994, 1995

Sraith Sinsir Ban an Chontae

1995

Craobh Idirmheánach Ban an Chontae  2020
Sraith Idirmheánach Ban an Iarthair  2009
Craobh Sóisir A Ban an Chontae  2005, 2018
Sraith Ban an Chontae Roinn 3  2017
Sciath Ban an Chontae Sóisear C  2018

Sraith an Chontae na Cailíní Faoi 14 

2003

Sciath an Chontae na Cailíní Faoi 14 

2015


Comórtas Peile na Gaeltachta

Reachtáil an Comórtas Náisiúnta ar Pháirc an Mháimín

2002, 2022

Craobh Náisiúnta Sóisear, Béal a' Mhuirthid

1987

Craobh Sinsir na Gaillimhe

1975, 2001, 2008, 2023, 2024

Craobh Sóisear na Gaillimhe

1981, 1982, 1987

Craobh Náisiúnta na mBan, Ros Muc 2009, Tuar Mhic Éadaigh - 2017
Craobh Idirmheánach na Gaillimhe na mBan 2024

Faoi 16

2002, 2004

Comórtas an Chailín Gaelach Mairéad Ní Neachtain as Béal a' Daingin (1987) i mBéal an Mhuirthid
  Tríona Ní Ráinne as Trá Bhán (1991) i mBéal Átha an Ghaorthaigh
 

Máire Áine Ní Iarnáin as Leitir Caladh (2002) i Leitir Móir