Header image
Leitir Móir, Co. na Gaillimhe
line decor

COMÓRTAS PEILE NA GAELTACHTA

line decor
 
 
 
 

Buaiteoirí an Chailín Gaelach
Bliain Ionad Cailín Gaelach Cumann
2020
2019
Gallarus (Ciarraí)
2018
Na Dúnaibh (Dún na nGall)
Clíona Ní Ghallchóir
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
2017
Tuar Mhic Éadaigh (Maigh Eo)
Sheona Ní Mháille
Tuar Mhic Éadaigh (Maigh Eo)
2016
Baile Bhúirne (Corcaigh)
Emer Ní Mhurchú
Cill na Martra (Corcaigh)
2015
Ard a' Ratha (Dún na nGall)
Aoife Ní Mheachair
Naomh Abán, Baile Bhúirne (Corcaigh)
2014
Maigh Cuilinn (Gaillimh)
Siobhán Nic Fhlannchadha
Maigh Cuilinn (Gaillimh)
2013
An Rinn (Port Láirge)
Rachel Ní Fhearraigh
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
2012
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
Deirdre Nic Dhonnchadha
Ráth Chairn (An Mhí)
2011
Cloich Cheannfhaola (Dún na nGall)
Brídín Ní Mhaoldomhnaigh
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
2010
Béal a' Mhuirthid (Maigh Eo)
Gráinne Ní hÓllain
Laochra Loch Lao (Béal Feiriste)
2009
Ros Muc (Gaillimh)
Róise Nic Corraidh
Laochra Loch Lao (Béal Feiriste)
2008
Gleann Cholm Cille (Dún na nGall)
Edel Ní Chnáimhsí
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
2007
Béal Átha 'n Ghaorthaidh (Corcaigh)
Máire Rós Ní Fhlatharta
An Cheathrú Rua (Gaillimh)
2006
An Spidéal (Gaillimh)
Orla Ní Shuilleabháin
Clann na nGael (An Mhí)
2005
Cill na Martra (Corcaigh)
Maire Ní Bheolain
An Ghaeltacht (Ciarraí)
2004
Cill Chártha (Dún na nGall)
Máirín Ní Fhlatharta
Clann na nGael (An Mhí)
2003
Baile Bhúirne (Corcaigh)
Aine Ní Shuilleabháin
Naomh Abán, Baile Bhúirne (Corcaigh)
2002
Máire Áine Ní Iarnáin
NAOMH ANNA, Leitir Móir (Gaillimh)
2001
Piarsaigh na Dromada (Ciarraí)
Sinéad Ní Chonchúir
Piarsaigh na Dromada (Ciarraí)
2000
Cill tSéadhna (Maigh Eo)
Máire Ní Fhlatharta
An Spidéal (Gaillimh)
1999
An Rinn (Port Láirge)
Michelle Nic Grianna
Naomh Muire (Dún na nGall)
1998
Cloich Cheannfhaola (Dún na nGall)
Sinéad Ní Mháille
Tuar Mhic Éadaigh (Maigh Eo)
1997
An Cheathrú Rua (Gaillimh)
Deirdre Ní Churraoin
Móin Dearg (Londain)
1996
Baile Bhúirne (Corcaigh)
Máirín Ní Mhurchú
Cill tSéadhna (Maigh Eo)
1995
An Fhairche (Gaillimh)
Caithríona Nic Fhionnghaile
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
1994
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
Martina Ní Chanáin
Naomh Columba, Gleann Cholm Cille (Dún na nGall)
1993
Ráth Chairn (An Mhí)
Celia Ní Fhatharta
Micheál Breathnach (Gaillimh)
1992
Indreabhán (Gaillimh)
Eibhlín Seoighe
Na Piarsaigh, Ros Muc (Gaillimh)
1991
Béal Átha 'n Ghaorthaidh (Corcaigh)
Tríona Ní Ráinne
NAOMH ANNA, Leitir Móir (Gaillimh)
1990
Gallarus (Ciarraí)
Bláthnaid Ní Chofaigh
Ráth Chairn (An Mhí)
1989
Gleann Cholm Cille (Dún na nGall)
Dearbhla Ní Churraoin
Naomh Columba, Gleann Cholm Cille (Dún na nGall)
1988
An Cheathrú Rua (Gaillimh)
Máire Ní Chathaláin
Corca Dhuibhne (Ciarraí)
1987
Béal a' Mhuirthid (Maigh Eo)
Mairéad Ní Neachtain
NAOMH ANNA, Leitir Móir (Gaillimh)
1986
Na Dúnaibh (Dún na nGall)
Mairéad Ní Chéilleachair
Béal a' Mhuirthid (Maigh Eo)
1985
Gallarus (Ciarraí)
Caitlín Criotháin
Corca Dhuibhne (Ciarraí)
1984
An Rinn (Port Láirge)
Bernadette Ní Mhaolagain
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
1983
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
Máire Bernadette Nic Dhonnacha
An Cheathrú Rua (Gaillimh)
1982
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
Bríd Úna Ní Mhaoileoin
Corca Dhuibhne (Ciarraí)
1981
Indreabhán (Gaillimh)
Siobhán Ní Mhuineacháin
Béal Átha 'n Ghaorthaidh (Corcaigh)
1980
An Fhairche (Gaillimh)
Diane Ní Dhiscín
An Fhairche (Gaillimh)
1979
Baile Bhúirne (Corcaigh)
Máire Treasa Ní Chéide
Micheál Breathnach (Gaillimh)
1978
Gleann Cholm Cille (Dún na nGall)
Mairéad Ní Bhaoill
Naomh Columba, Gleann Cholm Cille (Dún na nGall)
1977
An Daingean (Ciarraí)
Mairéad Ní Dhonnachadha
Corca Dhuibhne (Ciarraí)
1976
An Cheathrú Rua (Gaillimh)
Máire Ní Cheallaigh
An Spidéal (Gaillimh)
1975
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
Máire Nic Giolla Easpaig
Naomh Columba, Gleann Cholm Cille (Dún na nGall)
1974
Baile Bhúirne (Corcaigh)
Siobhán Ní Dhabhoráin
Maigh Cuilinn (Gaillimh)
1973
An Cheathrú Rua (Gaillimh)
Caitlín Ní Chonghaile
Ráth Chairn (An Mhí)
1972
An Daingean (Ciarraí)
Deirdre Nic Dhonnacha
An Spidéal (Gaillimh)
1971
Baile Bhúirne (Corcaigh)
Máirín Ní Bhaoill
Gaoth Dobhair (Dún na nGall)
1970
Baile Bhúirne (Corcaigh)
Bairbre Ní Mhéalóid
Ráth Chairn (An Mhí)
1969
Corca Dhuibhne (Ciarraí)
   

Buaiteoirí
 
Contaetha
7
Gaoth Dobhair (Dún na nGall) - 1971, 1984, 1995, 2008, 2011, 2013, 2018
14
Gaillimh
4
Ráth Chairn (An Mhí) - 1970, 1973, 1990, 2012
12
Dún na nGall
4
Corca Dhuibhne (Ciarraí) - 1977, 1982, 1985, 1988
6
Ciarraí
4
Naomh Columba, Gleann Cholm Cille (Dún na nGall) - 1975, 1978, 1989, 1994
6
An Mhí
3
An Spidéal (Gaillimh) - 1972, 1976, 2000
4
Corcaigh
3
Naomh Anna, Leitir Móir (Gaillimh) - 1987, 1991, 2002  
4
Maigh Eo
2
An Cheathrú Rua (Gaillimh) - 1983, 2007  
2
Aontroim
2
Clann na Gael (An Mhí) - 2004, 2006
1
Londain
2
Laochra Loch Lao (Béal Feiriste) - 2009, 2010      
2
Maigh Cuilinn (Gaillimh) - 1974, 2014      
2
Micheál Breathnach (Gaillimh) - 1979, 1993      
2
Naomh Abán, Baile Bhúirne (Corcaigh) - 2003, 2015      
2
Tuar Mhic Éadaigh (Maigh Eo) - 1998, 2017      
1
An Ghaeltacht (Ciarraí) - 2005      
1
Béal Átha an Ghaorthaigh (Corcaigh) - 1981      
1
Béal a' Mhuirthid (Maigh Eo) - 1986      
1
Cill na Martra (Corcaigh) - 2016      
1
Cill tSéadhna (Maigh Eo) - 1996      
1
Móin Dearg (Londain) - 1997      
1
Naomh Muire (Dún na nGall) - 1999      
1
Naomh Pádraig, An Fhairche (Gaillimh) - 1980      
1
Na Piarsaigh, Ros Muc (Gaillimh) - 1992      
1
Piarsaigh na Dromada (Ciarraí) - 2001