Header image
Leitir Móir, Co. na Gaillimhe
line decor

TORTHAÍ SINSEAR - 2019

line decor
 
 
 
 

 

 

 Bainisteoir: Maitias Bairéad (087-6484241)
 
 

Craobh Shinsir Peile na Gaillimhe Babhta 1

  Grúpa 1
Grúpa 2   Grúpa 3
  An Spidéal
Baile Chláir na Gaillimhe   An Cheathrú Rua
  Baile an Mhuilinn
Corafinne   An Chreagán-Magh Locha
  Bearna
Eanach Dhúin   Cathair Liostreáin
  Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach
Naomh Anna, Leitir Móir   Cill Aithnín
  Cill Fhir Iarann
Naomh Séamus   Maigh Cuilinn
  Naomh Micheál
Réalta Thuama   Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe
 
 
 
Grúpa 1         Grúpa 2      
An Spidéal
0-10
1-9
Naomh Mícheál   Naomh Anna, Leitir Móir
0-8
3-14
Naomh Séamus
Bearna
0-11
1-8
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Eanach Dhúin
0-12
3-11
Baile Chláir na Gaillimhe
Baile an Mhuilinn
4-10
3-13
Cill Fhir Iarann   Corafinne
1-14
0-13
Réalta Thuama
Naomh Mícheál
1-7
0-10
Bearna   Réalta Thuama
1-9
0-7
Eanach Dhúin
An Spidéal
2-15
0-10
Baile an Mhuilinn   Corafinne
5-20
0-11
Naomh Séamus
Cill Fhir Iarann
0-9
0-11
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Naomh Anna, Leitir Móir
0-6
3-16
Baile Chláir na Gaillimhe
An Spidéal
0-15
1-9
Cill Fhir Iarann   Eanach Dhúin
1-11
2-11
Corafinne
Baile an Mhuilinn
1-9
0-10
Bearna   Naomh Anna, Leitir Móir
1-11
2-12
Réalta Thuama
Naomh Mícheál
1-6
2-11
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Baile Chláir na Gaillimhe
1-14
1-13
Naomh Séamus
Bearna
1-12
2-14
Cill Fhir Iarann   Naomh Anna, Leitir Móir
1-11
1-15
Eanach Dhúin
An Spidéal
1-12
1-14
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Corafinne
2-18
2-11
Baile Chláir na Gaillimhe
Baile an Mhuilinn
1-10
1-12
Naomh Mícheál   Réalta Thuama
4-15
2-9
Naomh Séamus
An Spidéal
0-13
0-11
Bearna   Naomh Anna, Leitir Móir
0-6
5-9
Corafinne
Cill Fhir Iarann
0-11
3-15
Naomh Mícheál   Eanach Dhúin
0-14
0-9
Naomh Séamus
Baile an Mhuilinn
3-9
2-14
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Baile Chláir na Gaillimhe
0-8
1-13
Réalta Thuama
                 
  Pointí         Pointí    
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach 9       Corafinne 10    
Naomh Mícheál 7       Réalta Thuama 8    
An Spidéal 6       Baile Chláir na Gaillimhe 6    
Baile an Mhuilinn 3       Eanach Dhúin 4    
Cill Fhir Iarann 3       Naomh Séamus 2    
Bearna 2       Naomh Anna, Leitir Móir 0    
 
 
  Pointí   Grúpa 3          
Maigh Cuilinn 8   An Chreagán-Magh Locha
1-12
1-5
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
An Chreagán-Magh Locha 8   An Cheathrú Rua
2-7
1-7
Cathair Loistreáin    
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe 6   Maigh Cuilinn
4-6
1-14
Cill Aithnín    
Cill Aithnín 6   Maigh Cuilinn
1-9
0-14
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
An Cheathrú Rua 2   Cill Aithnín
3-11
2-11
An Cheathrú Rua    
Cathair Loistreáin 0   An Chreagán-Magh Locha
1-13
1-2
Cathair Loistreáin    
      An Cheathrú Rua
2-6
0-17
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
      Cathair Loistreáin
0-6
0-11
Cill Aithnín    
      An Chreagán-Magh Locha
0-10
0-11
Maigh Cuilinn    
      Cathair Loistreáin
1-9
0-16
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
      An Cheathrú Rua
1-6
4-23
Maigh Cuilinn    
      An Chreagán-Magh Locha
1-14
0-13
Cill Aithnín    
      Cill Aithnín
1-12
0-13
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
      An Cheathrú Rua
1-5
2-18
An Chreagán-Magh Locha    
      Maigh Cuilinn
2-16
1-9
Cathair Loistreáin    
                 
 
                                    Cluichí Ceathrú Ceannais                                                                                            Cluichí na nDícháilithe
  An Chreagán-Magh Locha
1-10
1-16
Corafinne   Cathair Loistreáin
3-5
0-8
Cill Fhir Iarann
  Baile Chláir na Gaillimhe
1-9
0-13
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach  
An Cheathrú Rua
2-13
0-10
Naomh Anna, Leitir Móir
  An Spidéal
0-8
0-11
Réalta Thuama   Naomh Séamus
2-18
2-12
CLG Bhearna
  Maigh Cuilinn
1-13
0-11
Naomh Micheál    
 
 
 
                                    Cluichí Leathcheannais                                                                                            Grúpa Dícháilithe
  Maigh Cuilinn
Réalta Thuama   CLG Bhearna
Naomh Anna, Leitir Móir
  Corafinne
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach  
Naomh Anna, Leitir Móir
Cill Fhir Iarann
   
    Cill Fhir Iarann
CLG Bhearna
   
     
 
 
 
 
10-3-2019: Comórtas Peile na Gaeltachta, Ceathrú Ceannais ar an Máimín
Naomh Anna 2-8             Bearna 0-12
 
16-3-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín (Tábla Sraithe)
Naomh Anna 0-14             Mionloch 1-11
 
30-3-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 i Muine Mheá
Naomh Anna 1-10             Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe 0-16
 
6-4-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 i gCill Choirín-Cluain Bheirn
Naomh Anna 2-11             Cill Choirín-Cluain Bheirn 1-15
 
27-4-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an gCnoc
Naomh Anna 1-14             Micheál Breathnach 0-17
 
4-5-2019: Comórtas Peile na Gaeltachta, Leathcheannais ar an Fháirche
Naomh Anna 1-17             Oileáin Árann 3-16
Aonghus Ó Fátharta 1-2, Oisín Mac Donnacha 0-4, Dylan Seoighe 1-3, Joe Ó Gubáin 0-3, Ferdia Breathnach 0-2, Patrick Mark Ó Fátharta, Éamon Ó Loingsigh & Iarla Ó Curraoin 0-1
 
12-5-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín
Naomh Anna 0-17             Dún Mhór Mhic Éil 3-13
 
25-5-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B ar an Fháirche
Naomh Anna 0-8             Naomh Séamus 3-14
Patrick Mark Ó Fátharta 0-5, Iarla Ó Curraoin 0-2, Joe Ó Gubáin 0-1
 
23-6-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B i Staid an Phiarsaigh
Naomh Anna 0-6             Baile Chláir na Gaillimhe 3-16
Iarla Ó Curraoin 0-2, Patrick Mark Ó Fátharta 0-1, Oisín Mac Donnacha 0-1, Éamonn Ó Loingsigh 0-1, Dylan Seoige 0-1
 
10-8-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B ar an Fháirche
Naomh Anna 1-11             Réalta Thuama 2-12
Iarla Ó Curraoin 0-5, Patrick Mark Ó Fátharta 0-3, Oisín Mac Donnacha 1-0, Éamonn Ó Loingsigh 0-1, Seosamh Ó Gubáin 0-1, Ciarán Bairéad 0-1
 
25-8-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B ar an Fháirche
Naomh Anna 1-11             Eanach Dhúin 1-15
 
8-9-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B ar an Spidéal
Naomh Anna 0-6             Corafinne 5-9
Iarla Ó Curraoin 0-4, Éamonn Ó Loingsigh 0-1, Dylan Seoige 0-1
 
21-9-2019: Craobh an Chontae, Cluiche dícháilithe i Ros Muc
Naomh Anna 0-10            An Cheathrú Rua 2-13
Iarla Ó Curraoin 0-2, Seosamh Ó Gubáin 0-2, Fionn Ó Céide 0-2, Ciarán Bairéad, Éamonn Ó Loingsigh, Aonghus Ó Fátharta agus Patrick Mark Ó Fátharta 0-1
 
-10-2019: Craobh an Chontae, Cluiche dícháilithe
Naomh Anna            CLG Bhearna
 
-10-2019: Craobh an Chontae, Cluiche dícháilithe
Naomh Anna            Cill Fhir Iarann
 
8-6-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín
Naomh Anna 1-16             Áth Cinn 1-11
 
7-7-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 i gCorafinne
Naomh Anna 1-15             Corafinne 1-10
 
19-7-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín
Naomh Anna 1-10             Cill Fhir Iarann 0-13
Iarla Ó Curraoin 0-5, Ferdia Breathnach 1-0, Dylan Seoige 0-3, Aonghus Ó Fátharta 0-1, Joe Ó Gubáin 0-1
 
4-8-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín
Naomh Anna              Naomh Pádraic, An Fháirche
 
 
Sraith an Chontae Roinn 3
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Cill Choirín-Cluain Bheirn
9
6
1
2
152
125
+27
13
Dún Mhór Mhic Éil
8
6
-
2
137
111
+26
12
Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe
8
6
-
2
126
100
+26
12
Áth Cinn
8
4
3
1
121
95
+26
11
Micheál Breathnach
8
3
2
2
87
94
-7
8
Corafinne
9
4
-
5
135
162
-27
8
Naomh Anna, Leitir Móir
8
2
3
3
128
127
+1
7
Mionloch
8
2
2
4
107
120
-13
6
Cill Fhir Iarainn
8
1
2
5
101
129
-28
4
Naomh Pádraig, An Fháirche
8
-
1
7
71
102
-31
1

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais -

Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 2 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

Sraith an Chontae Roinn 1
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
An Chreagán-Magh Locha
9
8
-
1
171
100
+71
16
Réalta Thuama
9
7
1
1
150
117
+33
15
Corafinne
8
6
-
2
133
122
+11
12

Baile an Mhuilinn

9
4
1
4
138
141
-3
9
Cill Aithnín
8
3
1
4
100
102
-2
7
An Spidéal
8
2
3
3
111
120
-9
7
Naomh Micheál
9
2
2
5
129
148
-19
6
Eanach Dhúin
8
2
1
4
102
115
-13
5
Cathair Loistreáin
9
2
1
6
124
175
-51
5
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach
9
2
-
7
136
154
-18
4

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - An Chreagán-Magh Locha v Réalta Thuama

Beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

 

Sraith an Chontae Roinn 2
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
An Cheathrú Rua
9
5
2
2
159
140
+19
12
Oileáin Árainn
9
5
2
2
142
129
+13
12
Maigh Cuilinn
9
4
2
3
169
153
+16
10
Cill Chonla
9
3
4
2
160
159
+1
10
Bearna
9
5
-
4
141
141
0
10
Baile Chláir na Gaillimhe
9
3
3
3
151
146
+5
9
Orán Mór-Mearaí
9
4
1
4
188
184
+4
9
Uachtar Ard
9
3
2
4
139
151
-12
8
Seamróga Chortúin
9
3
-
6
120
121
-1
6
Naomh Séamus
9
2
-
7
123
167
-44
4

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - An Cheathrú Rua v Oileán Árann

Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

 

Sraith an Chontae Roinn 4
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Gleann an Mhadadh
9
6
2
1
183
132
+51
14
Carna-An Caiseal
9
6
1
2
184
117
+67
13
An Clochán
9
5
1
3
148
117
+31
11
Baile Liam
9
5
1
3
159
127
+32
11
Naomh Gabriel
9
5
-
4
137
128
+9
10
Naomh Breandán
9
4
1
4
146
143
+3
9
An Chreagán-Magh Locha
9
4
1
4
127
142
-15
9
Athair Uí Ghríofa-Éire Óg
9
3
1
5
142
200
-58
7
Cealltrach
9
3
-
6
103
125
-22
6
Rinn Mhaoile
9
-
-
9
118
216
-98
0

 

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - Gleann an Mhadadh v Carna-An Caiseal

Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 2 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe