Header image
Leitir Móir, Co. na Gaillimhe
line decor

TORTHAÍ SINSEAR - 2019

line decor
 
 
 
 

 

 

 Bainisteoir: Maitias Bairéad (087-6484241)
 
 

Craobh Shinsir Peile na Gaillimhe Babhta 1

  Grúpa 1
Grúpa 2   Grúpa 3
  An Spidéal
Baile Chláir na Gaillimhe   An Cheathrú Rua
  Baile an Mhuilinn
Corafinne   An Chreagán-Magh Locha
  Bearna
Eanach Dhúin   Cathair Liostreáin
  Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach
Naomh Anna, Leitir Móir   Cill Aithnín
  Cill Fhir Iarann
Naomh Séamus   Maigh Cuilinn
  Naomh Micheál
Réalta Thuama   Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe
 
 
 
Grúpa 1         Grúpa 2      
An Spidéal
0-10
1-9
Naomh Mícheál   Naomh Anna, Leitir Móir
0-8
3-14
Naomh Séamus
Bearna
0-11
1-8
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Eanach Dhúin
0-12
3-11
Baile Chláir na Gaillimhe
Baile an Mhuilinn
4-10
3-13
Cill Fhir Iarann   Corafinne
1-14
0-13
Réalta Thuama
Naomh Mícheál
1-7
0-10
Bearna   Réalta Thuama
1-9
0-7
Eanach Dhúin
An Spidéal
2-15
0-10
Baile an Mhuilinn   Corafinne
5-20
0-11
Naomh Séamus
Cill Fhir Iarann
0-9
0-11
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Naomh Anna, Leitir Móir
0-6
3-16
Baile Chláir na Gaillimhe
An Spidéal
0-15
1-9
Cill Fhir Iarann   Eanach Dhúin
1-11
2-11
Corafinne
Baile an Mhuilinn
1-9
0-10
Bearna   Naomh Anna, Leitir Móir
1-11
2-12
Réalta Thuama
Naomh Mícheál
1-6
2-11
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Baile Chláir na Gaillimhe
1-14
1-13
Naomh Séamus
Bearna
Cill Fhir Iarann   Naomh Anna, Leitir Móir
Eanach Dhúin
An Spidéal
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Corafinne
Baile Chláir na Gaillimhe
Baile an Mhuilinn
Naomh Mícheál   Réalta Thuama
Naomh Séamus
An Spidéal
Bearna   Naomh Anna, Leitir Móir
Corafinne
Cill Fhir Iarann
Naomh Mícheál   Eanach Dhúin
Naomh Séamus
Baile an Mhuilinn
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Baile Chláir na Gaillimhe
Réalta Thuama
                 
  Pointí         Pointí    
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach 5       Corafinne 6    
An Spidéal 4       Baile Chláir na Gaillimhe 6    
Naomh Mícheál 3       Réalta Thuama 4    
Baile an Mhuilinn 3       Naomh Séamus 2    
Bearna 2       Eanach Dhúin 0    
Cill Fhir Iarann 1       Naomh Anna, Leitir Móir 0    
 
 
  Pointí   Grúpa 3          
An Chreagán-Magh Locha 4   An Chreagán-Magh Locha
1-12
1-5
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
Cill Aithnín 4   An Cheathrú Rua
2-7
1-7
Cathair Loistreáin    
Maigh Cuilinn 4   Maigh Cuilinn
4-6
1-14
Cill Aithnín    
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe 4   Maigh Cuilinn
1-9
0-14
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
An Cheathrú Rua 2   Cill Aithnín
3-11
2-11
An Cheathrú Rua    
Cathair Loistreáin 0   An Chreagán-Magh Locha
1-13
1-2
Cathair Loistreáin    
      An Cheathrú Rua
2-6
0-17
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
      Cathair Loistreáin
0-6
0-11
Cill Aithnín    
      An Chreagán-Magh Locha
0-10
0-11
Maigh Cuilinn    
      Cathair Loistreáin
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
      An Cheathrú Rua
Maigh Cuilinn    
      An Chreagán-Magh Locha
Cill Aithnín    
      Cill Aithnín
Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe    
      An Cheathrú Rua
An Chreagán-Magh Locha    
      Maigh Cuilinn
Cathair Loistreáin    
                 
 
 
10-3-2019: Comórtas Peile na Gaeltachta, Ceathrú Ceannais ar an Máimín
Naomh Anna 2-8             Bearna 0-12
 
16-3-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín (Tábla Sraithe)
Naomh Anna 0-14             Mionloch 1-11
 
30-3-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 i Muine Mheá
Naomh Anna 1-10             Muine Mheá-Mainistir Chnoc Muaidhe 0-16
 
6-4-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 i gCill Choirín-Cluain Bheirn
Naomh Anna 2-11             Cill Choirín-Cluain Bheirn 1-15
 
27-4-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an gCnoc
Naomh Anna 1-14             Micheál Breathnach 0-17
 
4-5-2019: Comórtas Peile na Gaeltachta, Leathcheannais ar an Fháirche
Naomh Anna 1-17             Oileáin Árann 3-16
Aonghus Ó Fátharta 1-2, Oisín Mac Donnacha 0-4, Dylan Seoighe 1-3, Joe Ó Gubáin 0-3, Ferdia Breathnach 0-2, Patrick Mark Ó Fátharta, Éamon Ó Loingsigh & Iarla Ó Curraoin 0-1
 
12-5-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín
Naomh Anna 0-17             Dún Mhór Mhic Éil 3-13
 
25-5-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B ar an Fháirche
Naomh Anna 0-8             Naomh Séamus 3-14
Patrick Mark Ó Fátharta 0-5, Iarla Ó Curraoin 0-2, Joe Ó Gubáin 0-1
 
23-6-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B i Staid an Phiarsaigh
Naomh Anna 0-6             Baile Chláir na Gaillimhe 3-16
Iarla Ó Curraoin 0-2, Patrick Mark Ó Fátharta 0-1, Oisín Mac Donnacha 0-1, Éamonn Ó Loingsigh 0-1, Dylan Seoige 0-1
 
10-8-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B ar an Fháirche
Naomh Anna 1-11             Réalta Thuama 2-12
Iarla Ó Curraoin 0-5, Patrick Mark Ó Fátharta 0-3, Oisín Mac Donnacha 1-0, Éamonn Ó Loingsigh 0-1, Seosamh Ó Gubáin 0-1, Ciarán Bairéad 0-1
 
25-8-2019: Craobh an Chontae, Grúpa B ar an Fháirche
Naomh Anna              Eanach Dhúin
 
--2019: Craobh an Chontae, Grúpa B
Naomh Anna              Corafinne
 
8-6-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín
Naomh Anna 1-16             Áth Cinn 1-11
 
7-7-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 i gCorafinne
Naomh Anna 1-15             Corafinne 1-10
 
19-7-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín
Naomh Anna 1-10             Cill Fhir Iarann 0-13
Iarla Ó Curraoin 0-5, Ferdia Breathnach 1-0, Dylan Seoige 0-3, Aonghus Ó Fátharta 0-1, Joe Ó Gubáin 0-1
 
4-8-2019: Sraith an Chontae Roinn 3 ar an Máimín
Naomh Anna              Naomh Pádraic, An Fháirche
 
 
Sraith an Chontae Roinn 3
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Cill Choirín-Cluain Bheirn
8
6
1
1
138
108
+30
13
Dún Mhór Mhic Éil
8
6
-
2
137
111
+26
12
Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe
8
6
-
2
126
100
+26
12
Áth Cinn
8
4
3
1
121
95
+26
11
Micheál Breathnach
8
3
2
2
87
94
-7
8
Corafinne
9
4
-
5
135
162
-27
8
Naomh Anna, Leitir Móir
8
2
3
3
128
127
+1
7
Mionloch
7
1
2
4
90
106
-16
4
Cill Fhir Iarainn
8
1
2
5
101
129
-28
4
Naomh Pádraig, An Fháirche
8
-
1
7
71
102
-31
1

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais -

Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 2 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

Sraith an Chontae Roinn 1
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
An Chreagán-Magh Locha
9
8
-
1
171
100
+71
16
Réalta Thuama
9
7
1
1
150
117
+33
15
Corafinne
8
6
-
2
133
122
+11
12

Baile an Mhuilinn

9
4
1
4
138
141
-3
9
Cill Aithnín
8
3
1
4
100
102
-2
7
An Spidéal
8
2
3
3
111
120
-9
7
Naomh Micheál
9
2
2
5
129
148
-19
6
Eanach Dhúin
8
2
1
4
102
115
-13
5
Cathair Loistreáin
9
2
1
6
124
175
-51
5
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach
9
2
-
7
136
154
-18
4

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - An Chreagán-Magh Locha v Réalta Thuama

Beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

 

Sraith an Chontae Roinn 2
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
An Cheathrú Rua
9
5
2
2
159
140
+19
12
Maigh Cuilinn
9
4
2
3
169
153
+16
10
Oileáin Árainn
8
4
2
2
142
129
+13
10
Cill Chonla
9
3
4
2
160
159
+1
10
Bearna
9
5
-
4
141
141
0
10
Baile Chláir na Gaillimhe
9
3
3
3
151
146
+5
9
Orán Mór-Mearaí
9
4
1
4
188
184
+4
9
Uachtar Ard
9
3
2
4
139
151
-12
8
Seamróga Chortúin
8
3
-
5
120
121
-1
6
Naomh Séamus
9
2
-
7
123
167
-44
4

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - An Cheathrú Rua v

Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

 

Sraith an Chontae Roinn 4
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Gleann an Mhadadh
9
6
2
1
183
132
+51
14
Carna-An Caiseal
9
6
1
2
184
117
+67
13
An Clochán
9
5
1
3
148
117
+31
11
Baile Liam
9
5
1
3
159
127
+32
11
Naomh Gabriel
9
5
-
4
137
128
+9
10
Naomh Breandán
9
4
1
4
146
143
+3
9
An Chreagán-Magh Locha
9
4
1
4
127
142
-15
9
Athair Uí Ghríofa-Éire Óg
9
3
1
5
142
200
-58
7
Cealltrach
9
3
-
6
103
125
-22
6
Rinn Mhaoile
9
-
-
9
118
216
-98
0

 

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - Gleann an Mhadadh v Carna-An Caiseal

Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 2 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe