Header image
Leitir Móir, Co. na Gaillimhe
line decor

TORTHAÍ SINSEAR - 2018

line decor
 
 
 
 

 

 

 

Bainisteoir: Máirtín Breathnach 087-7558194

 
 
 

Craobh Shinsir Peile na Gaillimhe Babhta 1

  Grúpa 1
Grúpa 2   Grúpa 3
Grúpa 4
  Corafinne
Eanach Dhúin   An Chreagán-Magh Locha
Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe
  Baile Chláir na Gaillimhe
Réalta Thuama   Cill Chonla
Naomh Micheál
  Naomh Séamus
Bearna   Naomh Anna, Leitir Móir
Maigh Cuilinn
  Seamróga Chortún
Cill Aithnín   Cill Fhir Iarann   Cealltrach
  An Cheathrú Rua
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Cathair Loistreáin   Baile an Mhuilinn
 
 
Grúpa 1         Grúpa 2      
An Cheathrú Rua 1-7 2-6 Seamróga Chortún   Cill Aithnín 0-13 1-10 Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach
Corafinne 1-17 0-10 Baile Chláir na Gaillimhe   Eanach Dhúin 2-15 1-6 Réalta Thuama
Corafinne 5-16 0-6 Seamróga Chortún   Eanach Dhúin 2-10 1-13 Cill Aithnín
Naomh Séamus 4-14 1-14 Baile Chláir na Gaillimhe   Réalta Thuama 3-16 0-19 Bearna
Naomh Séamus 1-11 0-11 Seamróga Chortún   Eanach Dhúin 1-12 0-8 Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach
Corafinne 5-16 1-8 An Cheathrú Rua   Cill Aithnín 0-8 0-8 Bearna
Naomh Séamus 2-18 2-13 An Cheathrú Rua   Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach 2-13 0-8 Bearna
Baile Chláir na Gaillimhe 1-15 1-13 Seamróga Chortún   Cill Aithnín 1-16 3-7 Réalta Thuama
Baile Chláir na Gaillimhe 3-12 1-16 An Cheathrú Rua   Eanach Dhúin 1-16 1-10 Bearna
Corafinne 0-15 1-8 Naomh Séamus   Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach 1-9 1-8 Réalta Thuama
                 
  Pointí         Pointí    
Corafinne 8       Eanach Dhúin 7    
Naomh Séamus 6       Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach 5    
Baile Chláir na Gaillimhe 4       Cill Aithnín 5    
An Cheathrú Rua 2       Réalta Thuama 2    
Seamróga Chortún 0       Bearna 1    
 
 
Grúpa 3         Grúpa 4      
An Chreagán-Magh Locha 1-12 0-7 Cill Chonla   Muine Bheá-Mainistir 2-10 1-5 Naomh Micheál
Cill Fhir Iarann 2-7 0-13 Cathair Loistreáin   Baile an Mhuilinn 4-11 1-10 Cealltrach
Cill Chonla 1-17 3-9 Naomh Anna, Leitir Móir   Maigh Cuilinn 3-15 2-5 Naomh Micheál
An Chreagán-Magh Locha 4-17 1-5 Cill Fhir Iarann   Muine Bheá-Mainistir 0-15 0-10 Cealltrach
An Chreagán-Magh Locha 0-10 0-8 Cathair Loistreáin   Maigh Cuilinn 4-15 0-5 Cealltrach
Naomh Anna, Leitir Móir 1-11 1-11 Cill Fhir Iarann   Baile an Mhuilinn 1-17 0-15 Muine Bheá-Mainistir
Cill Fhir Iarann 2-12 1-9 Cill Chonla   Baile an Mhuilinn 3-13 1-9 Maigh Cuilinn
Cathair Loistreáin 1-13 2-7 Naomh Anna, Leitir Móir   Naomh Micheál 2-13 1-8 Cealltrach
An Chreagán-Magh Locha 5-23 2-11 Naomh Anna, Leitir Móir   Baile an Mhuilinn 1-17 0-13 Naomh Micheál
Cathair Loistreáin 3-16 1-11 Cill Chonla   Muine Bheá-Mainistir 0-8 0-8 Maigh Cuilinn
                 
  Pointí         Pointí    
An Chreagán-Magh Locha 8       Baile an Mhuilinn 8    
Cathair Loistreáin 5       Maigh Cuilinn 5    
Cill Fhir Iarann 4       Muine Bheá-Mainistir 5    
Cill Chonla 2       Naomh Micheál 2    
Naomh Anna, Leitir Móir 1       Cealltrach 0    
 
                                    Cluichí Ceathrú Ceannais                                                                                            Cluichí na nDícháilithe
  An Chreagán-Magh Locha
1-13
1-12
Maigh Cuilinn (thb)   Naomh Micheál
0-15
0-12
Cill Chonla
  Baile an Mhuilinn (0-12)
1-16
3-13
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach (1-9)  
An Cheathrú Rua
1-11
0-12
Réalta Thuama (thb)
  Corafinne
2-10
1-6
Cathair Loistreáin    
 
  Eanach Dhúin
2-15
2-9
Naomh Séamus    
 
 
 
                                    Cluichí Leathcheannais                                                                                            Cluichí na nDícháilithe
  An Chreagán-Magh Locha
1-13
1-10
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Grúpa A
Grúpa B
  Corafinne
0-12
0-8
Eanach Dhúin  
Naomh Anna, Leitir Móir
Réalta Thuama
   
    Seamróga Chortún
Bearna
   
    Cill Chonla
Cealltrach
 
 
 
Grúpa A         Grúpa B      
Naomh Anna, Leitir Móir 1-6 0-9 Seamróga Chortún   Bearna 2-19 0-5 Cealltrach
Seamróga Chortún 2-9 0-11 Cill Chonla   Réalta Thuama 1-9 0-9 Bearna
Cill Chonla 0-10 2-10 Naomh Ann, Leitir Moir   Cealltrach 0-8 2-15 Réalta Thuama
                 
  Pointí Difríocht       Pointí    
Naomh Anna, Leitir Móir 3 +6     Réalta Thuama 4    
Seamróga Chortún 3 +4     Bearna 2    
Cill Chonla 0 -10     Cealltrach 0    
 
 
                                    Cluiche Ceannais an Chontae                                                                                           Cluiche Ceannais na nDícháilithe
  Corafinne (0-7)
1-8
0-5
An Chreagán-Magh Locha (0-7)   Seamróga Chortún (1-8)
0-6
1-11
Bearna (0-11)
 
7-4-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 in Áth Cinn (Tábla Sraithe)
Naomh Anna 0-10      Áth Cinn 1-14
 
14-4-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 ar Pháirc an Mháimín
Naomh Anna 2-13      Cealltrach 0-7
 
28-4-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 i mBarnadearg
Naomh Anna 2-11      Cill Fhir Iarann 2-16
 
5-5-2018: Leathcheannais Comórtas Peile na Gaeltachta, Sinsear ar an Máimín
An Spidéal 3-18     Maigh Cuilinn 1-7
 
5-5-2018: Leathcheannais Comórtas Peile na Gaeltachta, Sinsear ar an Máimín
Naomh Anna 0-11     An Cheathrú Rua 2-14
Iarla Ó Curraoin 0-7, Maitias Eoin Bairéad 0-3, Oisín Mac Donnacha 0-1
 
6-5-2018: Cluiche ceannais Comórtas Peile na Gaeltachta, Sinsear ar an Máimín
An Cheathrú Rua 0-13     An Spidéal 0-12
 
2-6-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 ar Pháirc an Mháimín
Naomh Anna 1-10      Uarán Mór-Mearaí 2-15
 
10-6-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 i Muine Bheá
Naomh Anna 3-9      Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe 1-19
 
24-6-2018: Craobh an Chontae, Grúpa 3 i Staid an Phiarsaigh
Naomh Anna 3-9      Cill Chonla 1-17
Iarla Ó Curraoin 2-1, Myles Mac Donnacha 1-3, Aonghus Ó Fátharta 0-2, Patrick Mark Ó Fátharta 0-1, Ferdia Breathnach 0-1, Oisín Mac Donnacha 0-1
 
6-8-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 ar Pháirc an Mháimín
Naomh Anna 1-16      Oileáin Árann 2-17
 
18-8-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 i gCill Chonla
Naomh Anna 0-11      Cill Chonla 4-12
 
26-8-2018: Craobh Shinsir, Grúpa 3 i Staid an Phiarsaigh
Naomh Anna 1-11        Cill Fhir Iarainn 1-11
Seán Aindí Ó Ceallaigh 1-2, Patrick Mark Ó Fátharta 0-4, Iarla Ó Curraoin 0-2, Éamon Ó Loingsigh 0-2, Myles Mac Donnacha 0-1
 
9-9-2018: Craobh Shinsir, Grúpa 3, ar an Fhairche
Naomh Anna 2-7        Cathair Loistreáin 1-13
Iarla Ó Curraoin 1-2, Patrick Mark Ó Fátharta 0-5, Myles Mac Donnacha 1-0
 
22-9-2018: Craobh Shinsir, Grúpa 3, i Maigh Cuilinn
Naomh Anna 2-11        An Chreagán-Magh Locha 5-23
Patrick Mark Ó Fátharta 1-8, Aonghus Ó Fátharta 1-0, Myles Mac Donnacha 0-1, Maitias Eoin Bairéad 0-1, Evan Ó Flatharta 0-1
 
7-10-2018: Craobh Shinsir, Cluiche Dícháilithe Grúpa 1, in Uachtar Ard
Naomh Anna 1-6        Seamróga Chortún 0-9
Aonghus Ó Fátharta 1-1, Iarla Ó Curraoin 0-4, Oisín Mac Donnacha 0-1
 
13-10-2018: Craobh Shinsir, Cluiche Dícháilithe Grúpa 1, ar an Fhairche
Naomh Anna 2-10        Cill Chonla 0-10
Myles Mac Donnacha 2-0, Iarla Ó Curraoin 0-5, Oisín Mac Donnacha 0-2, Aonghus Ó Fátharta 0-1, Evan Ó Flatharta 0-1, Patrick S. Ó Ceallaigh 0-1
 
4-11-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 ar Pháirc an Mháimín
Naomh Anna 1-10      Carna-An Caiseal 1-8
 
 
-11-2018: Sraith an Chontae Roinn 3 i mBaile Liam
Naomh Anna       Baile Liam
 
 
 

 

Sraith an Chontae Roinn 3
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Uarán Mór-Mearaí
8
7
-
1
186
85
+101
15
Cill Chonla
8
6
1
1
167
101
+66
14
Áth Cinn
8
6
-
2
132
111
+21
14
Oileáin Árainn
8
5
2
1
132
109
+23
13
Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe
8
6
-
2
135
120
+15
13
Cill Fhir Iarainn
8
2
2
4
116
126
-10
7
Baile Liam
8
2
1
4
106
120
-14
6
Naomh Anna, Leitir Móir
8
2
-
6
120
147
-27
5
Cealltrach
8
1
-
7
77
171
-94
2
Carna-An Caiseal
8
-
-
8
82
163
-81
0

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 2 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

Sraith an Chontae Roinn 1
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí

Corafinne

8
5
2
1
146
105
+41
14
An Chreagán-Magh Locha
8
4
2
2
113
88
+25
12
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach
8
5
-
3
125
125
0
12
Eanach Dhúin
8
4
2
2
115
96
+19
11
Réalta Thuama
8
4
2
2
128
114
+14
11
Baile an Mhuilinn
8
4
-
4
147
138
+9
9
Uachtar Ard
8
3
1
4
132
132
0
7
Naomh Séamus
8
2
2
4
128
144
-16
6
Cill Aithnín
8
2
2
4
90
135
-45
6
An Cheathrú Rua
8
-
1
7
110
157
-47
1

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - Beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

 

Sraith an Chontae Roinn 2
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Cathair Loistreáin
8
6
1
1
155
101
+54
15
An Spidéal
8
5
1
2
117
94
+23
13
Naomh Micheál
8
5
1
2
122
121
+1
12
Maigh Cuilinn
8
4
1
3
118
114
+4
10
Baile Chláir na Gaillimhe
8
4
-
4
117
139
-22
9
Bearna
7
3
1
3
106
93
+13
7
Mionloch
7
3
1
3
98
121
-23
7
Seamróga Chortúin
7
2
-
5
91
93
-2
6
Cill Choirín-Cluain Bheirn
8
2
-
6
126
132
-6
5
Micheál Breathnach
7
1
-
6
81
123
-42
2

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais - Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

 

Sraith an Chontae Roinn 4
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Corafinne
8
8
-
-
161
97
+64
18
Dún Mhór Mhic Éil
8
6
-
2
158
96
+62
13
Gleann an Mhadadh
8
4
2
2
128
100
+28
12
Naomh Pádraig, An Fháirche
7
4
-
3
98
103
-5
10
Naomh Gabriel
7
4
-
3
110
111
-1
9
Rinn Mhaoile
7
3
1
3
126
129
-3
9
An Clochán
7
3
1
3
121
92
+29
7
Naomh Breandán
7
1
2
4
116
122
-6
4
Baile Átha an Rí
7
-
1
6
71
137
-66
1
Naomh Séamus
8
-
1
7
88
190
-102
1

 

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais -
Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe