Header image
Leitir Móir, Co. na Gaillimhe
line decor

TORTHAÍ SINSEAR - 2017

line decor
 
 
 
 

 

 

 

Bainisteoir: Máirtín Breathnach 087-7558194

 
An Fhoireann Sinsear 2017
 
Ar chúl: Fionn Ó Céide, Criostóir Ó Flatharta, Evan Ó Flatharta, Éamonn Ó Loinsigh, Pádraig Ó Fátharta, Ferdia Breathnach, Criostóir Ó Flatharta, Patrick Mark Ó Fátharta, Ciarán Rua Mac Donnacha, Cian Ó Cuinn, Aidan Ó Donnchú, Cian Ó Flatharta, Ciarán Bairéad
Chun tosaigh: Eoin Mac Donnacha, Aonghus Ó Fátharta, Iarla Ó Curraoin, Myles Mac Donnacha, Keith Ó Flatharta, Pádraig Mac Con Ríogh, Ciarán Ó Flatharta, Liam Ó Máille, Ciarán Seoige, Oisín Ó Suilleabháin

 

 

Craobh Shinsir Peile na Gaillimhe Babhta 1

  Naomh Anna
2-13
1-14
Naomh Micheál   Cill Aithnín
0-12
0-15
Réalta Thuama
  An Cheathrú Rua
0-7
0-11
An Chreagán-Magh Locha   Cill Chonla
0-11
1-12
Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe
  Baile an Mhuilinn
1-12
5-12
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Cill Fhir Iarann
0-3
3-14
Eanach Dhúin
  Bearna
1-8
1-12
Cathair Lios Greáin   Maigh Cuilinn
4-14
1-15
Micheál Breathnach
  Cealltrach
0-6
1-17
Naomh Séamus   Seamróga Chortún
0-8
2-15
Corafinne

 

Craobh Shinsir Peile na Gaillimhe Babhta 2

                                               Na Buaiteoirí                                                                                                             Na Cailliúnaithe
  Naomh Anna
1-10
2-13
Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe   An Cheathrú Rua
1-13
3-9
Cill Chonla
  Cathair Lios Greáin
2-13
1-13
Naomh Séamus   Bearna
0-8
1-10
Micheál Breathnach
  Réalta Thuama
2-10
0-12
Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach   Baile an Mhuilinn
0-10
0-7
Cealltrach
  Maigh Cuilinn
0-11
2-17
Corafinne   Naomh Micheál
0-15
1-9
Cill Fhir Iarainn
  Eanach Dhúin
0-14
0-10
An Chreagán-Magh Locha   Cill Aithnín
2-10
0-11
Seamróga Chortún

 

19-4-2017: Comórtas Peile na Gaeltachta, Sinsear, sna Forbacha
Naomh Anna 3-12      Bearna 2-18
 
16-4-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 ar Pháirc an Mháimín (Tábla Sraithe)
Naomh Anna 2-15     Uarán Mór-Mearaí 3-12
 
29-4-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 ar an Fhairche
Naomh Anna      Naomh Pádraig, An Fháirche
 
11-5-2017: Craobh an Chontae Babhta 1 i Staid an Phiarsaigh
Naomh Anna 2-13     Naomh Micheál 1-14
Aonghus Ó Fátharta 1-3, Patrick Mark Ó Fátharta 0-4, Iarla Ó Curraoin 1-0, Ferdia Breathnach 0-3, Éamon Ó Loingsigh 0-2, Colm Mac Donnacha 0-1,
 
28-5-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 i gCill Chonaill
Naomh Anna 2-13     Naomh Gabriel 2-13
Ferdia Breathnach 0-7, Mikey Mac Donnacha 1-1, Patrick Mark Ó Fátharta 0-4, Myles Mac Donnacha 1-0, Éamon Ó Loingsigh 0-1
 
18-6-2017: Craobh an Chontae Babhta 2 i Staid an Phiarsaigh
Naomh Anna 1-10      Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe 2-13
Iarla Ó Curraoin 1-4, Ferdia Breathnach 0-2, Aonghus Ó Fátharta 0-2, Myles Mac Donnacha 0-1, Liam Ó Máille 0-1
 
24-6-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 ar Pháirc an Mháimín
Naomh Anna      Eanach Dhúin
 
1-7-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 ar Pháirc an Mháimín
Naomh Anna      Naomh Breandán
 
16-7-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 i nGleann an Mhadadh
Naomh Anna      Gleann an Mhadadh
 
15-9-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 ar Pháirc an Mháimín
Naomh Anna      Baile Liam
 
30-9-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 sa gClochán
Naomh Anna      An Clochán
 
15-10-2017: Sraith an Chontae Roinn 4 i mBéal Átha na Slua
Naomh Anna      Béal Átha na Slua
 
 
 

 

Sraith an Chontae Roinn 4
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
An Clochán
3
3
-
-
63
38
+25
6
Uarán Mór-Mearaí
3
2
1
-
87
36
+51
5
Gleann an Mhadadh
4
2
1
1
52
42
+10
5
Naomh Gabriel
3
1
2
-
48
47
+1
4
Baile Liam
3
2
-
1
52
32
+20
4
Naomh Anna, Leitir Móir
2
-
2
-
40
40
0
2
Naomh Breandán
3
1
-
2
35
37
-2
2
Naomh Pádraig, An Fháirche
1
-
-
1
12
17
-5
0
Béal Átha na Slua
3
-
-
3
29
75
-46
0
Eanach Dhúin
3
-
-
3
30
84
-54
0

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais -

Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

Sraith an Chontae Roinn 1
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Cill Aithnín
3
3
-
-
47
30
+17
6
Réalta Thuama
2
2
-
-
37
19
+18
4
Cora Finne
3
2
-
1
49
47
+2
4
Naomh Séamus
2
1
1
-
34
28
+6
3
An Chreagán-Magh Locha
2
1
-
1
28
24
+4
2

Bóthar na Trá-Cnoc na Cathrach

3
1
-
2
55
59
-4
2
Cathair Lios Greáin
3
1
-
2
52
56
-4
2
Seamróga Chortúin
3
1
-
2
49
54
-5
2
Baile an Mhuilinn
3
-
1
2
39
62
-23
1
Mionloch
2
-
-
2
19
30
-11
0

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais -

Beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

 

Sraith an Chontae Roinn 2
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Eanach Dhúin
3
3
-
-
74
34
+40
6
Uachtar Ard
3
3
-
-
78
52
+26
6
An Cheathrú Rua
3
2
-
1
53
41
+12
4
Maigh Cuilinn
3
2
-
1
48
41
+7
4
Cealltrach
3
2
-
1
53
53
0
4
Naomh Micheál
3
1
-
2
44
44
0
2
Micheál Breathnach
3
1
-
2
44
61
-17
2
Cill Choirín-Cluain Biorráin
3
1
-
2
45
69
-24
2
Muine Bheá-Mainistir Chnoc Muaidhe
3
-
-
3
38
48
-10
0
Carna-An Caiseal
3
-
-
3
29
63
-34
0

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais -
Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe

 

Sraith an Chontae Roinn 3
Im
Buaite
Cothrom
Caillte
+
-
Dif.
Pointí
Cill Chonla
3
3
-
-
55
34
+21
6
An Spidéal
3
3
-
-
64
55
+9
6
Bearna
2
2
-
-
35
24
+11
4
Baile Chláir na Gaillimhe
3
2
-
1
43
40
+3
4
Cill Fhir Iarainn
3
2
-
1
49
47
+2
4
Baile Átha an Rí
3
1
-
2
41
44
-3
2
Dún Mhór Mhic Éil
3
1
-
2
35
46
-11
2
Oileáin Árainn
2
-
-
2
29
36
-7
0
Áth Cinn
3
-
-
3
46
57
-11
0
Cora Finne
3
-
-
3
47
61
-14
0

 

An chéad 2 fhoireann sa gcluiche ceannais -
Faigheann an chéad 3 fhoireann ardú céime agus beidh an 3 fhoireann a chríochnaíonn ag íochtar na sraithe dícháilithe